Lentopallo vuoden 2018 otteluohjelma / kilpailukalenteri ( epävirallinen )

TAMMIKUU 2018

Biitsi                   FIVB 4 star                                   3.1 – 7.1.          Haag                  Hollanti

U17 tytöt             EM-karsinta                                 4.1 – 7.1           Anapa                Venäjä

U18 pojat            EM-karsinat                                 4.1 – 7.1           Locorotondo      Italia

Biitsi                   CEV Masters                               10.1 – 14.1.                                 Tsekki

 

HELMI – MAALISKUU 2018

Biitsi                   Major Series                               27.2 – 4.3.                                   Fort Lauderdale

 

HUHTIKUU 2018

U18 pojat         EM-kisat                                      7.4 – 15.4.                                   Tsekki / Slovakia

U17 tytöt          EM-kisat                                     13.4 – 21.4.                                 Bulgaria

U19 tytöt          EM-karsinta                                26.4 – 29.4                                  Venäjä

U20 pojat         EM-karsinta                                26.4 – 29.4                                  Tsekki

 

TOUKOKUU 2018

Biitsi                   FIVB 4 star                                2.5 – 6.5.                                     Huntington Beach

Biitsi                   FIVB 4 star                                16.5 – 20.5.                                 Rio de Janeiro Brasilia

Miehet Euroliigaa FIN – Tsekki                            20.5

Naiset Euroliigaa Kroatia – FIN                           20.5

Miehet Euroliigaa Tsekki – FIN                            23.5

Naiset Euroliigaa FIN- Ranska                            23.5

Miehet Euroliigaa FIN – Portugali                       26.5

Naiset Euroliigaa FIN – Unkari                           26.5

Miehet Euroliigaa FIN – Espanja                        30.5

Naiset Euroliigaa FIN – Kroatia                          30.5

Biitsi                   Major Series                             29.5 – 3.6.                                   Porec

 

 

 

KESÄKUU 2018

Miehet Euroliigaa Portugali – FIN                      3.6

Naiset Euroliigaa Ranska – FIN                        3.6

Miehet Euroliigaa Espanja – FIN                       6.6

Naiset Euroliigaa Unkari – FIN                          6.6

LENTOPALLON SUURTAPAHTUMA POWER CUP 7 – 10.6 KUOPIOSSA

Miehet Europanliigan Final Four                       15 – 16.6

Naiset Euroopanliigan Final Four                      16 – 17.6

Biitsi                   FIVB 4 star                              20.6 – 24.6                                      Ostrava

Biitsi                   FIVB 4 star                              27.6 – 1.7                                         Puola

 

HEINÄKUU 2018

Biitsi                   FIVB 4 star                                 4.7 – 8.7.                                     Espinho

Biitsi                   Major Series                              10.7 – 15.7.                                 Gstaad

U20 pojat         EM-kisat                                      14.7 – 22.7.                                 Hollanti / Belgia

Biitsi                   EM-kisat                                    17.7 – 22.7.      Haag                  Hollanti ( yhteistapahtuma )

Istumalentis     MM-kisat                                      17.7 – 22.7.      Haag                  Hollanti ( yhteistapahtuma )

 

ELOKUU 2018

Biitsi                   Major Series                               31.7 – 5.8.                                   Wien

Biitsi                   FIVB 4 star                                 8.8 – 12.8.                                   Moskova

Naiset EM-karsinat FIN – Slovakia                      18 tai 19.8

Miehet EM-karsinta Tanska – FIN                        18 tai 19.8

Naiset EM-karsinat FIN – Ruotsi                          22.8

Miehet EM-karsinat FIN – Romania                     22.8

Naiset EM-karsinta Ruotsi – FIN                          25 tai 26.8

Miehet EM-karsinta Romania – FIN                     25 tai 26.8

Biitsi                   World Tour Finals                      14.8 – 19.8

 

 

 

 

SYYSKUU 2018

Miehet harjoitusottelu FIN – Japani                1.9                                                 Kuortane

Miehet harjoitusottelu FIN – Japani                2.9                                                 Kuortane

Miehet harjoitusottelu FIN – Japani                3.9                                                 Kuortane

U19 tytöt          EM-kisat                                 1.9 – 9.9.                                        Albania

 

Miesten MM-kisat                                          9.9 – 30.9                                      Bulgaria ja Italia

Suomi pelaa D-lohkossa vastustajinaan Puola Wr. 3. Iran Wr. 8. Bulgaria Wr. 14. Kuuba Wr. 16 ja Puerto Rico Wr. 29. Suomen ranking on 18.

Suomen alkulohko                    1. kierros          9 – 18.9                                        Varna

Sunnuntai         9.9                     19.30                 Bulgaria – Suomi

Keskiviikko       12.9                   17.00                 Iran – Puerto Rico                     20.30               Kuuba – Puola

Torstai              13.9                   17.00                 Puerto Rico – Puola                  20.30               Iran – Bulgaria

Perjantai          14.9                   17.00                 Suomi – Kuuba                        20.30               Bulgaria – Pu.Ric

Lauantai          15.9                   17.00                 Kuuba – Iran                             20.30               Puola – Suomi

Sunnuntai        16.9                   17.00                 Puerto Rico – Suomi               20.30               Kuuba – Bulg.

Maanantai       17.9                   17.00                 Kuuba – Puerto Rico                20.30                Iran – Puola

Tiistai               18.9                   17.00                Suomi – Iran                            20.30                Bulgaria – Puola

  1. kierros pelataan 21 – 23.9

D1.                                                                                                                           Varna

D2 ja D3                                                                                                                   Sofia

D4.                                                                                                                            Milano

Alkulohkon sijoituksesta huolimatta ( lukuunottamatta D 4 ) Bulgaria jatkaa  Sofiassa

  1. kierros pelataan 26 – 28.9 Torino

Välierät                                                                   29.9                                              Torino

Mitalipelit                                                                30.9                                              Torino

 

TAMMIKUU 2019

Naiset EM-karsinta Slovakia – FIN                   5 tai 6.1.2019

Miehet EM-karsinta FIN – Tanska                    5 tai 6.1.2019

Naiset EM-karsinta FIN – Viro                          9.1.2019

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail